ČERTOVSKEJ winterTRAIL

Termín
21. 11. 2020

4. ročník

Trasy
33,3 km a 16,6 km


ČERTOVSKEJ ultraTRAIL

Termín
červen 2021

5. ročník

Trasy
66,6 km a 33,3 km + štafety

4. ROČNÍK ČERTOVSKÉHO WINTERTRAILU

Terénní běh v kopcích a kopečkách, v lesích a mezi skalami v okolí Hamru na Jezeře

Prezentace:

 • v pátek 20. 11. 2020 od 19 do 21 hodin v centru závodu na Hamru na Jezeře
 • v sobotu 21. 11. 2020 od 8 do 9:30 v centru závodu na Hamru na Jezeře

Start: 10:00 Hamr na Jezeře

Cíl: Hamr na Jezeře

Trasa: 33,3 km a 16,6 km, zvolenou trasu je možné bezplatně změnit při prezentaci i v průběhu závodu, zde najdete detaily tras

Časový limit: 7 hodin (tj. do 17 hodin - pozor, to bude již doba soumraku)

Počet startujících: maximálně 250

Startovné: 999 Kč (EUR 39)

V ceně startovného je zahrnuto:

 • Startovní číslo se jménem
 • Zapůjčení čipu, měření časů a mezičasů
 • Praktický dárek s logem závodu ve startovním balíčku
 • Drobný čertovský finisherský dárek
 • Připravená a značená trať v délce 33,3 km (resp. 16,6 km)
 • Předstartovní občerstvení - dobrá káva a domácí koláč
 • 3 občerstvovací stanice na trase a jedna v cíli - voda, iontový nápoj, cola, teplý nápoj, pivo, ovoce, rozinky, slané oříšky, domácí koláče, chleba se sádlem, polévka, sůl
 • Jídlo a pítí v cíli v neomezeném množství pro závodníka i jeho doprovod - polévka, hlavní jídlo, alko/nealko pivo, limo, svařák, čaj

Platbu startovného zašlete na bankovní účet číslo 2001347072/2010. Jako variabilní symbol zadejte telefonní číslo uvedené při registraci. IBAN pro zahraniční platby je CZ6420100000002001347072

Payment in EUR: Pay registration fee of EUR 39 to bank account IBAN: CZ5420100000002901546149. As variable symbol use phone number used in your registration form.

Kontrolní body: závodník je povinen označit průchod kontrolními body pomocí zapůjčeného čipu

Značení trati: trať závodu je vedena zejména po lesních cestách a stezkách a bude značena vlastním značením (šipky a "mléko"). Detailní mapka a GPX budou jsou dispozici v sekci TRASA.

Občerstvovačky: 3 občerstovací stanice na dlouhé trati (9. km u Sochora, 14. a 24. km pod Kavčí skálou), 1 občerstvovací stanice na krátké trati (9. km u Sochora) a jedna v cíli. V cíli bude k dispozici jídlo a pití. Závodníci i jejich doprovod mají nápoje a jídlo hrazeno v rámci startovného.

POZOR! Závodník si s sebou vlastní kelímek či jinou nádobu na pítí na občerstvovačkách! Jednorázové plastové kelímky již nepoužíváme! Pokud nemáte, budou k dispozici naše měkké běžecké kelímky na prezentaci za zvýhodněnou cenu.

Ubytování: V Hamru na Jezeře si můžete rezervovat ubytování. Uvádíme odkazy na některé z možností:

Upozornění

 1. Každý účastník běží závod na vlastní nebezpečí.
 2. Věk účastníka je minimálně 18 let.
 3. Závodník (zejm. na dlouhé trati) si s sebou nese povinnou výbavu: vlastní kelímek na pítí na občerstvovačkách, mobil, záchranná folie či vhodné oblečení pro případ nepřízně počasí. 
 4. Závodníci se smí pohybovat pouze po turisticky značených trasách a po trasách s vlastním značením závodu (viz mapa závodu).
 5. Mezi jednotlivými občerstvovacími stanicemi závodník nesmí přijímat pomoc třetí osoby.
 6. Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli zastavit závod nebo reagovat na nepředvídatelné situace, aby zajistil bezpečnost všech závodníků (vichřice, prudké změny počasí, bouřka, větrný polom apod.).
 7. V případě, že pořadatel nezíská všechna nutná povolení, závod bude zrušen a celé startovné vráceno.
 8. Závodníci musí dodržovat pravidla silničního provozu dle zákona 361/2000sb - Zákon o silničním provozu.
 9. Účastníci jsou povinni plně respektovat životní prostředí kraje, zejména tím, že nebudou zahazovat cestou odpadky, trhat květiny a rušit volně žijící živočichy.
 10. Závodník je informován, že pořadatelem nebylo uzavřeno žádné zvláštní pojištění na náhradu škody způsobené účastníkovi v souvislosti s naší soutěží.
 11. Pokud závodník užívá léky, trpí alergiemi nebo další podstatné informace pro případ ošetření, je povinen uvést tyto skutečnosti z druhé strany startovního čísla, včetně kontaktní údajů na osobu blízkou.

Čertovskej závod nejen pro čerty

Čerti i smrtelníci se při letním Čertovském ultratrailu pekelně pekli. Pojďme se všichni před začátkem zimy pořádně zahřát. Slibujeme, že teplo tentokrát nebude tak pekelné ;-)

Závodníci si mohou užít kopců a terénů na 33,3 km nebo 16,6 km dlouhé trati.

Start i cíl závodu je v Hamru na Jezeře, oblíbené rekreační oblasti pro celou rodinu. V okolí je řada přírodních i kulturních památek. Přijeďte s celou rodinou.