Čertovskej wintertrail

ČERTOVSKEJ WINTERTRAIL 25.11.2023

Terénní běh v kopcích a kopečkách, v lesích a mezi skalami v okolí Hamru na Jezeře

Zde si důkladně nastudujte předstartovní informace!

PROGRAM

Prezentace:

 • v pátek 24. 11. 2023 od 19 do 21 hodin v centru závodu na Hamru na Jezeře
 • v sobotu 25. 11. 2023 od 8 do 9:30 v centru závodu na Hamru na Jezeře

Start: 10:00 Hamr na Jezeře – společný pro trasu 33,3 km a 16,6 km

Cíl: Hamr na Jezeře

Časový limit: 7 hodin (tj. do 17 hodin – pozor, to bude již doba soumraku)

Počet startujících: maximálně 300

STARTOVNÉ

Startovné stejné pro obě trasy: 999 Kč

V ceně startovného je zahrnuto:

 • Startovní číslo se jménem
 • Čip pro měření časů a mezičasů, online časomíra
 • Praktický dárek s logem závodu ve startovním balíčku (běžecké ponožky – výběr velikosti možný při registraci do 19.10.)
 • Drobný čertovský finisherský dárek
 • Připravená a značená trať v délce 33,3 km (resp. 16,6 km)
 • Předstartovní občerstvení – dobrá káva a domácí koláč
 • 3 občerstvovací stanice na trase a jedna v cíli – voda, iontový nápoj, cola, teplý nápoj, pivo, ovoce, rozinky, slané oříšky, domácí koláče, chleba se sádlem, polévka, sůl
 • Jídlo a pítí v cíli pro závodníka – polévka, hlavní jídlo, alko/nealko pivo, limo, svařák, čaj

TRASA

Trasa: 33,3 km a 16,6 km, zvolenou trasu je možné bezplatně změnit

Kontrolní body: závodník je povinen označit průchod kontrolními body pomocí kleštiček do startovního čísla

Značení trati: trať závodu je vedena zejména po lesních cestách a stezkách a bude značena vlastním značením (šipky, „mléko“, mouka).

Občerstvovačky: 3 občerstvovací stanice na dlouhé trati (9. km u Sochora, 15. a 25. km pod Kavčí skálou), 1 občerstvovací stanice na krátké trati (9. km u Sochora) a jedna v cíli. V cíli bude k dispozici jídlo a pití. Závodníci mají nápoje a jídlo hrazeno v rámci startovného.

POZOR! Závodník si s sebou nese vlastní kelímek či jinou nádobu na pití na občerstvovačkách! Pokud nemáte, budou k dispozici naše čertovské měkké běžecké kelímky k zakoupení při registraci nebo na prezentaci.

Trasa 33,3 km – „zimní půlčert“ – převýšení 1182 metrů

Hamr na Jezeře – Jelení vrchy – Dlouhý kámen – Skalní divadlo – V Břízkách – pod Kavčí skálou – Horka – Holičský vrch – Lázeňský vrch – Kavčí kopec – Chrastenský vodopád – Chrastenský vrch – Děvín – Hamerský Špičák – Hamr na Jezeře

Zde je odkaz na dlouhou trasu na mapy.cz

Trasa 16,6 km – převýšení 535 metrů

Hamr na Jezeře – Jelení vrchy – Dlouhý kámen – Divadlo – Děvín – Hamerský Špičák – Hamr na Jezeře

Zde je odkaz na krátkou trasu na mapy.cz

GPX tras naleznete pod těmito odkazy:

Délku trasy je možné bezplatně změnit při registraci a dokonce i v průběhu závodu při rozdělení tratí u Skalního divadla. Kudy jste běželi zkontrolujeme dle oražených průběhů kontrolními body. Hlaste se na dlouhou je tam více krásných cest, terénů a výhledů! 🙂

UBYTOVÁNÍ

V Hamru na Jezeře si můžete rezervovat ubytování. Uvádíme odkazy na některé z možností:

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

 1. Každý účastník běží závod na vlastní nebezpečí.
 2. Závodu se nesmí účastnit závodník, který se necítí dobře nebo má zvýšenou teplotu. Závodníci jsou povinni respektovat opatření dle nařízení vlády nebo jiných orgánů učiněné v souvislosti s koranovirem COVID-19.
 3. Věk účastníka je minimálně 18 let nebo je nutný souhlas zákonných zástupců.
 4. Závodník (zejm. na dlouhé trati) si s sebou nese povinnou výbavu: vlastní kelímek na pití na občerstvovačkách, mobil, záchranná folie či vhodné oblečení pro případ nepřízně počasí.
 5. Závodníci se smí pohybovat pouze po turisticky značených trasách a po trasách s vlastním značením závodu (viz mapa závodu).
 6. Mezi jednotlivými občerstvovacími stanicemi závodník nesmí přijímat pomoc třetí osoby.
 7. Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli zastavit závod nebo reagovat na nepředvídatelné situace, aby zajistil bezpečnost všech závodníků (vichřice, prudké změny počasí, bouřka, větrný polom apod.).
 8. V případě, že pořadatel nezíská všechna nutná povolení, závod bude zrušen a celé startovné vráceno.
 9. Závodníci musí dodržovat pravidla silničního provozu dle zákona 361/2000sb – Zákon o silničním provozu.
 10. Účastníci jsou povinni plně respektovat životní prostředí kraje, zejména tím, že nebudou zahazovat cestou odpadky, trhat květiny a rušit volně žijící živočichy.
 11. Závodník je informován, že pořadatelem nebylo uzavřeno žádné zvláštní pojištění na náhradu škody způsobené účastníkovi v souvislosti s naší soutěží.
 12. Pokud závodník užívá léky, trpí alergiemi nebo další podstatné informace pro případ ošetření, je povinen uvést tyto skutečnosti z druhé strany startovního čísla, včetně kontaktní údajů na osobu blízkou.
 13. Přihlášením se na tento závod každý účastník souhlasí se zveřejněním svých osobních údajů v rozsahu potřebném pro startovní listiny a výsledků na webu závodu, na běžeckých webech shromažďující výsledky závodů a v systému ITRA. V průběhu akce budou pořizovány zpravodajské fotografie sloužící k informování veřejnosti o proběhlém závodě, vyúčtování dotací na akci atd. v souladu s §89 zákona č. 89/2012 sb., Občanského zákoníku. Dále zde mohou být pořizovány fotografie k osobní potřebě závodníků, pro propagaci spolku, z vyhlašování výsledků, z průběhu závodu, doběhu do cíle apod. V případě, že nesouhlasíte s fotografováním, oznamte to explicitně fotografovi.

ČERTOVSKEJ ZÁVOD NEJEN PRO ČERTY

Čerti i smrtelníci pojďme se všichni před začátkem zimy pořádně zahřát.

Závodníci si mohou užít kopců a terénů na 33,3 km nebo 16,6 km dlouhé trati.

Start i cíl závodu je v Hamru na Jezeře, oblíbené rekreační oblasti pro celou rodinu. V okolí je řada přírodních i kulturních památek. Přijeďte s celou rodinou.